Kompleks witamin i minerałów – sposób na poprawę odporności dziecka

Kompleks witamin i minerałów to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów, dzięki którym można wprowadzić do diety więcej witamin. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale niejednokrotnie również dzieci. W końcu to właśnie dzieci potrzebują ogromnej dawki witamin nie tylko do tego, aby ich organizm mógł funkcjonować prawidłowo, ale tez po to, by mogły się rozwijać, zdrowo rosnąć, uczyć się w szkole i w domu i mieć energię do zabawy. 

Jaki kompleks witamin i minerałów dla dziecka wybrać? Przede wszystkim taki, który będzie optymalnie przeznaczony do wieku. Co prawda w sklepach i aptekach można znaleźć różnego rodzaju witaminy, jednak najlepszym wyborem będą takie z oznaczeniem, dla jakiego wieku są przeznaczone. Dlaczego? Zapotrzebowanie na witaminy w wieku trzech lat jest inne niż u dziecka w wieku 12 miesięcy czy 14 lat. Przez to witaminy te różnią się między sobą zawartością poszczególnych składników. Wybierając preparat, który nie będzie przeznaczony dla dziecka w danym wieku istnieje ryzyko, że porcja witamin i minerałów nie będzie adekwatna do zapotrzebowania organizmu. 

Obecnie w sklepach z suplementami diety i w aptekach dostępne są kompleksy witamin i minerałów dla dzieci nie tylko w formie tabletek czy kapsułek, ale też cukierków, żelków, batoników, lizaków itp. Taka forma z pewnością jest dla dziecka bardziej atrakcyjna i sprawia, że chętniej sięga ono po dany produkt. Należy jednak sprawdzić, czy w danym produkcie nie ma cukru, ponieważ powoduje on problemy z uzębieniem. Witaminy dla dzieci są bardzo istotne!

Reasumując, witaminy i minerały w postaci suplementu mogą być istotnym uzupełnieniem zdrowej diety dziecka. Warto wybierać je rozsądnie, aby organizm dziecka mógł czerpać korzyści z ich przyjmowania.